UPDATE: ‚Vi elsker NYC: Homecoming koncert‘ Cut Short på grund af uvejr

[Opdatering 8/22/21]: Mens vi elsker NYC Homecoming koncert i Central Park begyndte i kraft med to timers musik, lynnedslaget over den store græsplæne fik festlighederne til at blive lukket tidligt . Forud for annullering nyder fans forestillinger af rejse , Carlos Santana og Rob Thomas , Jennifer Hudson , Ll cool j , jon batiste , jord, vind og ild med Lucky daye og babyface , polo g , og Barry Manilow . Bruce Springsteen , Paul Simon, Patti Smith , Elvis Costello , og mere var til rådighed for at udføre, men aldrig lavet det til scenen på grund af rekord nedbør og konsekvent lynnedslag. Killerne tilbyder dog en backstage, akustisk præstation af „Mr. Mr. Brightside „For Gayle King , der facetimed Anderson Cooper på udsendelsen for seerne at indstille (se klippet nedenfor). Tjek nogle billeder fra arrangementet via rullende sten her og nogle forskellige videoer nedenfor. https://www.instagram.com/p/cs3hylph-vn/ https://twitter.com/newstthekillers/status/1429260780835418119. Killers – Backstage på Vi elsker NYC – Fuld video [Video: Tkillers musik] [Opdatering 8/20/21]: Lørdagens Vi elsker NYC: Homecoming koncert stor græsplæne i Central Park -presented af byen af New York, musikindustrien Magnate Clive Davis , og Live Nation -will blive udsendt på CNN , Cable News Network annoncerede denne uge. https://twitter.com/cnn/status/1428726074402291717. [Opdatering 7/27/21]: Bruce Springsteen, Paul Simon, Patti Smith, Jennifer Hudson og Elvis Costello vil lede lineup til New York Citys massive Vi elsker NYC: Homecoming koncert. Showet, præsenteret af byen New York, Music Industry Magnat Clive Davis, og Live Nation, finder sted på den store græsplæne i Central Park den 21. august. „Dette vil være et historisk, monumental øjeblik for alle New Yorkere og alle amerikanere,“ Borgmester Bill de Blasio sagde i en erklæring. „Jeg sætter det tydeligt: ​​Du vil gerne være her. Dette er virkelig en gang i livet, og vi takker Clive Davis, Live Nation og Danny Meyer for alle deres bestræbelser på at hjælpe med at gøre det muligt. Dette er en fejring af vores by, af hver arbejdsfamilie, der står over for utrolige udfordringer sidste år og overvandt. Dette er en fest for dig. “ Lineup for den daglige begivenhed, indstillet til at begynde kl. 5 pm. Med porte kl. 15, vil der også være Jon Batiste , Andrea Bocelli , Kane Brown , ll cool j , Lucky Daye , Earth Wind & Fire , Carlos Santana , Kenny „Babyface“ Edmonds , Cynthia Erivo , Jimmy Fallon , wyclef jean , rejse , morderne , gayle konge , don citron , Barry Manilow , New York Philharmonic , polo g , og Rob Thomas . „Der er absolut ingen plads mere speciel end Central Park for at fejre genåbningen af ​​New York City,“ tilføjede Brooklyn Native Clive Davis. „Jeg betragter borgmesterens anmodning en sand ære; Og med Live Nation currerer vi et uforglemmeligt show, der passer til denne historiske lejlighed. “ Otteogtreds procent af billetter til vi elsker NYC: Homecoming koncert vil blive givet væk gratis startende mandag den 2. august kl. 10.00 ET med en Citi CardMember Presale Start torsdag den 29. juli kl. 10.00 VIP Billetter vil også være tilgængelige for køb, Og alle deltagere skal kræve bevis for vaccination. Yderligere udgivelsesperioder for gratis billetter vil forekomme tirsdag den 3. august kl. 7.00 ET; Onsdag den 4. august kl. 9.00 ET; Torsdag den 5. august kl. 7.00 ET; Fredag ​​den 6. august kl. 10.00 ET og lørdag den 7. august kl. 9.00. Et. Dem, der ikke kan deltage i koncerten personligt, kan se live dækning på cnn begynder klokken 5 p.m. Et den 21. august. Billetter og flere oplysninger er tilgængelige her. [6/8/21]: New York City Borgmester Bill de Blasio har store planer om at hjælpe velkommen til kunsten i det store æble med en massiv „homecoming“ koncert på Den store græsplæne i Central Park produceret af Brooklyn-Bred Music Industry Giant Clive Davis . De Blasio ser Central Park Blowout som fokuspunkt for en weeklong fejring. „Vi besluttede at gøre noget klassisk, ikonisk, en massiv koncert i Central Park for at fejre Rebirth of New York City. … det vil udtrykkeligt gøre det punkt, at der ikke er nogen stoppende New York. “ Relateret: NYC’s City Parks SummerTage Detaljer 2021 Koncert & Event lineup Per New York Times , „The Show, Tentativt sat til 21. august, kommer stadig sammen, uden at kunstnere bekræftet, selvom Mr. Davis – hvis fem-årige karrieremuligheder har medtaget arbejde med < Strong> Janis Joplin , Bruce Springsteen , Aretha Franklin , Alicia nøgler , og Whitney Houston – Sagde han sigter mod otte ‚ikoniske‘ stjerner at udføre en tre timers show for 60.000 deltagere og et verdensomspændende tv-publikum. “ gange bemærkede også, at live nation var involveret i showets produktion, og at størstedelen af ​​billetterne vil være gratis, med nogle VIP-siddepladser til rådighed for køb. Koncerter på den store græsplæne på Central Park har ofte balloneret i ikoniske arrangementer i fortiden, fra Carole King spiller til 70.000 i 1973 til Simon & Garfunkel Genforening i 1981 foran en anslået menneskemængde på 400.000. I 2003 blev Dave Matthews Band s præstationer på den store græsplæne registreret for et anerkendt levende album. I de senere år har den hostet en masse af A-List stjerner som hjemsted for Global Citizen Festival . Som de Blasio forklarede NYC Homecoming Week-konceptet på en pressekonference på mandag, „Vi har en stor meddelelse om en bywide fejring af New York City. Et bywide øjeblik til at erklære New York er tilbage, en homecoming til New York City, hvor New Yorkere kommer ud sammen og fejrer og støtter vores by. Hvor folk fra hele hovedstadsområdet kommer tilbage til deres rødder i byen. … Dette vil være en fantastisk, mindeværdig, en gang-i-en-levetid uge i New York City, „Borgmesteren forudsagde. Se klipset fra pressekonferencen nedenfor. https://twitter.com/nycmayor/status/1402013304026025984.

Johnny Cash forbinder med modkulturen i OwSley Stanley Recording af „Ira Hayes“

Johnny Cash Udfører en historisk cyklisk version af "The Ballad of Ira...

Phish Flytter Tahoe shows til kystlinje amfiteater på grund af farlige vildeforhold

Phish har meddelt en beredskabsplan for bandets planlagte shows på Lake...

Flamingose ​​frigiver langvarig debutstudioalbum, ‚Daymaker‘

Ever-stigende elektro-funk producent Flamingose ​​ har udgivet sit højt forventede debutstudioalbum, daymaker...